دستگاه اره نواری فولادبر
۱۶
تیر

نکاتی برای خرید دستگاه اره نواری فولادبر

بهترین و مقرون به صرفه ترین روش برای برش فلزات سخت مانند فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد های آلیاژی، آهن، استیل و فلزات رنگین استفاده از دستگاه های اره نواری می باشد، دستگاه های اره نواری تنوع زیادی دارند و متناسب با هر نوع برشی دارای مدل های متفاوتی است، برای اینکه بتوانید بهترین دستگاه اره نواری را متناسب با کار خود انتخاب نمایید باید نکاتی را در نظر داشته باشید.

نکاتی برای خرید دستگاه اره نواری فولادبر

ابعاد برشی

مهمترین نکته ای که در ابتدا باید آن را در نظر بگیرید حداکثر ابعاد برش می باشد، دستگاه های اره نواری دارای تنوع سایزی زیادی هستند و قابلیت برش انواع فولاد از قطر 80 تا 2100 میلی متر را دارند. انتهای نام دستگاه های اره نواری نشان دهنده حداکثر ارتفاع برش در آنها می باشد. در دستگاه های زاویه زن حداکثر ارتفاع برش در زاویه مثبت و یا منفی کمتر از زاویه 90 درجه می باشد.

برش تحت زاویه

دستگاه های اره نواری هم در مدل های بازویی و هم در مدل های دوستونه قابلیت برش تحت زاویه را دارا می باشند. اکثر شرکت های تولید کننده دستگاه اره نواری از حرف G برای دستگاه های اره نواری زاویه زن خود استفاده می کنند. دستگاه های اره نواری زاویه زن به دو مدل زاویه زن با چرخش دکل و زاویه زن با چرخش گیره تقسیم می شوند.

سری بری

یکی از بهترین مزیت های دستگاه های اره نواری فولادبر قابلیت برش سری انواع فولاد می باشد، دستگاه های اره نواری در مدل های اتوماتیک قابلیت برش انواع فولاد به صورت سری را دارا می باشند. گیره دستگاه های اره نواری اتوماتیک دارای فیدر برای کشیدن قطع کار به جلو می باشد.

تعداد برش

برای بسیاری از کارفرما ها میزان برش در طول روز اهمیت بسیار زیادی دارد، برای محاسبه تعداد برش در طول روز باید پارامتر های مختلفی نظیر ابعاد، نوع متریال برشی، نرخ باردهی و سرعت خطی و موارد دیگر مورد بررسی و محاسبه دقیق قرار بگیرند.

برش بندیل

در صورتی که فولاد های برشی شما به صورت بندیل وارد کارخانه می شوند نگران این نباشید که باید فولاد ها را به صورت تکی برش دهید، دستگاه های اره نواری هم در مدل های محوری و هم در مدل های دوستونه در مدل های بندیل بر نیز تولید می شوند، بنابراین در صورت داشتن برش بندیل حتماً مدل های بندیل بر را مد نظر داشته باشید.